Zużyty olej gastronomiczny

 

Jeśli posiadają Państwo restaurację lub inny komercyjny lokal gastronomiczny, istnieje prawdopodobieństwo, że każdego tygodnia generują Państwo znaczne ilości zużytego oleju kuchennego. Co można zrobić z tym produktem? Mimo że może się to wydawać najłatwiejszą opcją, może to prowadzić do poważnych problemów.

Zużyty olej kuchenny może zastygać w przewodach kanalizacyjnych i tworzyć zatory, które blokują przepływ ścieków. W wielu gminach wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji jest również nielegalne.

Co należy zrobić ze zużytym olejem kuchennym? Co można zrobić z posiadanym zużytym olejem kuchennym? Najlepszym rozwiązaniem jest jego recykling. Więcej o Biodiesel ma niższy poziom toksycznych związków chemicznych i emisji niż tradycyjny olej napędowy.

{Wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji może wydawać się łatwym sposobem pozbycia się go, ale w rzeczywistości może powodować poważne problemy.|Może wydawać się łatwym pozbycie się zużytego oleju kuchennego poprzez spłukanie go w toalecie, ale może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zamiast tego, poddaj zużyty olej kuchenny recyklingowi, aby można go było przekształcić w biodiesel, odnawialne źródło paliwa, które jest lepsze dla środowiska.

 

Sprawdź: Zielone restauracje