LOGO! 8

Źródło: https://magsteron.pl/

LOGO! 8 to ósma generacja miniaturowych sterowników logicznych firmy Siemens. Obejmuje ona wiele przydatnych elementów dedykowanych systemom automatyki, zaprojektowanych z myślą o zachowaniu jak największej prostoty programowania i konfiguracji. Urządzenia te z powodzeniem sprawdzają się w wielu zastosowaniach, a ich obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy o układach elektrycznych. Sterowniki, zestawy startowe i niezbędne akcesoria dla tego systemu znajdziesz w Magsteronie.

Jakie zalety posiada sterownik Siemens LOGO! 8?

Sterownik Siemens LOGO! 8 opracowany został przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii półprzewodnikowej, dzięki czemu posiada wyjątkowo dużą funkcjonalność i z powodzeniem spełnia wymagania nowoczesnych systemów automatyki. Modele z tej serii współpracują z bardzo intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem, co przekłada się na prostotę i wygodę użytkowania. Niemałą zaletą sterowników jest ich przystępna cena, zwłaszcza w odniesieniu do jakości produktu.

Nieskomplikowana i solidna konstrukcja

Sterowniki logiczne z tej serii wyróżniają się prostą, a przy tym bardzo solidną konstrukcją. Budowa tych urządzeń bazuje na niewielkich układach scalonych, które współpracują z mikrokontrolerem oraz elementami pasywnymi. Najwięcej miejsca w obudowie zajmują elektromechaniczne przekaźniki dostarczone przez firmę Schrack. Poszczególne jednostki centralne dla modeli tej generacji posiadają określoną liczbę wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych, które można rozbudować poprzez odpowiednie rozszerzenia.

Wyraźny ekran tekstowy

PLC firmy Siemens z tej serii wyposażone zostały w wyraźny, intuicyjny ekran tekstowy. Wyświetlacz ten mieści łącznie 6 linii do 16 znaków oraz odpowiada za prezentowanie różnych informacji operatorskich. Urządzenie pozwala na wygodne odczytywanie danych z ekranu, a także komfortowe korzystanie z poszczególnych opcji menu. Użytkownik może bezpośrednio z poziomu ekranu wywoływać funkcje diagnostyczne. Wyświetlacz posiada opcję zmiany koloru podświetlenia na biały, pomarańczowy i czerwony, co pozwala na wizualne sygnalizowanie o poszczególnych alarmach czy statusach ostrzegawczych.