Jakie powszechnie typy materiałów wykorzystuje się do wykończenia mebli?

Wykończenia drewniane

Drewno jest najczęściej stosowanym materiałem na meble. Istnieje wiele różnych wykończeń drewna, od czystego wosku do oleju lub lakieru. Wykończenie używane zależy od ostatecznego zastosowania kawałka i pożądanego wyglądu. Na przykład, niedokończona sosna może być barwiona lub malowana; dąb może być wykończony bejcą lub lakierem; wiśnia ma tendencję do ciemnienia i często wymaga wykończenia na bazie oleju; klon działa dobrze zarówno z bejcami na bazie oleju, jak i wody.

Wykończenia skórzane

Skóra jest trwałym materiałem, który można wykorzystać na wiele sposobów, w tym do pokrycia krzeseł, otoman, sof i innych mebli. Wykończenia skórzane są zazwyczaj nakładane ręcznie przy użyciu barwników i pigmentów, które są wchłaniane w pory skóry w miarę wysychania (i czasami wymagają wielu warstw). Jeśli mebel skórzany musi być czyszczony lub naprawiany w przyszłości, nie powinien być woskowany lub uszczelniany poliuretanem, ponieważ produkty te mogą powodować odbarwienia w czasie, jeśli są stosowane nieprawidłowo (lub nawet jeśli są stosowane prawidłowo).

Wykończenia marmurowe

Marmurowe wykończenia są popularne, ponieważ wyglądają jak prawdziwy marmur bez wszystkich wymagań konserwacyjnych i kosztów związanych z prawdziwym marmurem. Marmurowe wykończenia mogą być stosowane do każdego rodzaju mebli, w tym stołów, krzeseł, szafek i innych! Dzięki temu, taki stolik marmurowy może mieć swoje zastosowanie przy aranżacji wnętrz mieszkania, zarówno tych urządzonych nowocześnie, jak i klasycznie.

Wykończenia tkaninowe

Tkanina jest kolejną popularną opcją dla kawałków tapicerki, ponieważ pozwala na koordynację schematu kolorów w pokoju na podstawie tego, co wybrać. Wielu tapicerów poleci wybrać tkaninę, która jest nieco bardziej trwała niż same meble, aby mogła wytrzymać codzienne zużycie. Jeśli szukasz czegoś, co utrzyma się w czasie, ale nadal będzie wygodne, to mikrofibra lub tkanina skóropodobna może być najlepszym wyborem dla Twojego budżetu.