Jakie jest najlepsze miejsce na umieszczenie akwarium w domu?

aquarium photo

 

Akwarium jest wspaniałym dodatkiem do każdego domu. Może być używany jako źródło relaksu, a także jako element centralny dla salonu lub pokoju rodzinnego. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się go umieścić, istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej lokalizacji dla nowego akwarium.

Dostępna przestrzeń do dyspozycji

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, ile miejsca masz dostępne w domu. Jeśli jesteś ograniczony na przestrzeni, to może chcesz rozważyć umieszczenie akwarium w obszarze, gdzie nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca. Może to oznaczać umieszczenie go na szczycie komody, czy też specjalnej szafki pod akwarium jak ze strony https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/szafki/ lub w samym rogu za niektórymi meblami. Jednakże, jeśli masz dużo miejsca, to może chcesz rozważyć umieszczenie go w centrum pokoju, gdzie każdy może zobaczyć go łatwo, gdy po raz pierwszy chodzą do domu. 

Prawidłowe oświetlenie

Kolejną rzeczą, która musi być brana pod uwagę jest to, jaki rodzaj oświetlenia powinny mieć Twoje? Większość ryb preferuje jasne światło nad ciemne światło, więc upewnij się, że jest to brane pod uwagę przy umieszczaniu akwarium, jeśli to możliwe. Jeśli nie są przyzwyczajone do przebywania w pomieszczeniach, upewnij się, że jest wystarczająco dużo światła, aby nie były zestresowane zmianą.