Jak wybrać piły stołowe?

Jakie to narzędzie?

Nie da się ukryć, że piły stołowe są jednymi z bardziej podstawowych narzędzi. Oznacza to jednak to, że w sklepach możemy znaleźć naprawdę bardzo dużo różnych ciekawych i odmiennych modeli. Różnią się one zdecydowanie jakością, ceną jak i także trwałością. Wybór narzędzia optymalnego jest zatem bardzo trudny.

A może jednak ukośnica?

Zanim jeszcze rozpoczniemy analizę najpopularniejszych ofert producentów, to warto się zastanowić czy krajzega podstawowa nie jest sprzętem wystarczającym. Cyrkularka podstawowa jest narzędziem uniwersalnym. Jest jednak jedno ograniczenie podstawowe. Pozwala jak najbardziej na prostopadłe cięcie do samego podłoża. W tym wypadku jest to cięcie do stołu. Jak najbardziej w większości przypadków, to wystarczy, ale jeśli będzie konieczne również kątowe cięcie, to zamiast stołowej piły sprawdzi się lepiej ukośnica. Piłę stołową kupimy w absolutnie każdym sklepie z narzędziami. Nie mamy żadnego problemu z dostępnością do niej.

Akcesoria stolarskie – jakie są?

Oczywiście kupując piłę stołową należy zwrócić uwagę na akcesoria stolarskie, które są do niej dołączane. W przeciwnym razie będziemy musieli je dokupić oddzielnie. A wiadomo – lepiej jest kupić narzędzie w komplecie niż go rozbierać na części. Co powinno się zatem znaleźć w komplecie? Podstawowym elementem jest oczywiście stołowa piła. Warto również wyposażyć się w tarczę do cięcia, którą można będzie ze sobą łatwo przenosić.