długoterminowa prognoza pogody

Kiedy myślisz o wakacjach w pięknej Polsce, jedną z rzeczy, która może być na twojej głowie jest to, jakiej pogody możesz się spodziewać. Polska ma umiarkowany klimat z czterema wyraźnymi porami roku i zakresem temperatur przez cały rok. Przyjrzyjmy się, czego można się spodziewać po sezonowej pogodzie w Polsce.

Wiosna w Polsce

Kwiecień i maj to miesiące, w których zima wreszcie się kończy, przynosząc dłuższe dni i cieplejsze temperatury. Średnie temperatury w całym kraju wahają się od 4°C (39°F) w godzinach nocnych do 17°C (63°F) w ciągu dnia. Chociaż nadal jest chłodno, to właśnie wtedy zaczynają kwitnąć kwiaty, a rośliny zaczynają ponownie rosnąć po zimie. W niektórych miejscach mogą pojawić się nawet opady śniegu, ale w większości przypadków wiosna w Polsce jest łagodna.

Lato w Polsce

Czerwiec i sierpień to zdecydowanie cieplejsze miesiące w Polsce, ze średnią temperaturą od 10°C (50°F) w nocy do 22°C (72°F) w ciągu dnia. O tej porze roku jest zazwyczaj słonecznie i przyjemnie, a opady deszczu występują sporadycznie. Należy również pamiętać, że ze względu na bliskość Morza Bałtyckiego i innych dużych zbiorników wodnych, obszary nadmorskie będą nieco chłodniejsze niż tereny śródlądowe w tych miesiącach.

Jesień w Polsce

Od września do listopada chłodniejsze powietrze wraca do gry, a średnie temperatury spadają do 3°C (37°F) w nocy i 13°C (55°F) w ciągu dnia. Jest to również jeden z najbardziej wilgotnych okresów w roku, ponieważ jesienne deszcze zaczynają padać około października i trwają do grudnia lub stycznia, w zależności od lokalizacji w kraju. Pomimo tego, jesień jest nadal dość przyjemną porą roku pod względem temperatury, więc nie ma potrzeby martwić się zbytnio o zimno, jeśli odwiedzasz kraj w tym czasie!

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz dla letniego słońca czy zimowej krainy czarów, odwiedzający mogą spodziewać się wszystkich rodzajów pogody podczas wizyty w Polsce w każdym sezonie! Z dużą ilością słońca od kwietnia do września, cieplejsze miesiące są zazwyczaj łagodniejsze niż zimniejsze, ale bez względu na to, kiedy zdecydujesz się odwiedzić Polskę, nie będziesz rozczarowany tym, co matka natura ma w zanadrzu! Nie zapomnij więc o płaszczu – niezależnie od pory roku – i ciesz się odkrywaniem wszystkiego, co piękna Polska ma do zaoferowania! pogoda