Czyj to numer?

Nawet jeśli nasza książka telefoniczna jest zapisana doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana mieszanka liczb. Najczęściej w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro przecież nie zawsze dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który po prostu wymienił telefon komórkowy albo wybrał innego operatora. A jeśli posiadamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od razu skorzystać ze strony, jaka zajmuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon przyjaciela, jaki potrzebuje naszej pomocy.