Czy potrzebna jest nam współpraca z biurem rachunkowym?

Gdy interesuje nas dobre biuro rachunkowe Jelenia Góra, to musimy się rozeznać, na które aspekty należy zwrócić uwagę. Jak pośród sporej liczby ofert wyłowić tę, która jest najlepsza?

Musimy sprawdzić czy biuro rachunkowe Jelenia Góra posiada odpowiednią wiedzę, jak i także doświadczenie, aby móc świadczyć profesjonalne usługi. Chociaż w świetle prawnych przepisów biuro rachunkowe prowadzić może każdy, to jednak zezwolenia, certyfikaty oraz ubezpieczenie OC to dokumenty, o które obowiązkowo musimy zapytać.

Dawniej, aby móc biuro rachunkowe otworzyć, to musieliśmy posiadać odpowiedni certyfikat Ministerstwa Finansów. Potwierdzał on możliwość prowadzenia usługowego ksiąg rachunkowych. Teraz nie jest to wymagane. Jednak pozostaje pytanie, czy chcielibyśmy, aby osoba, która nie posiada go zajmowała się naszymi finansami.

Powiedzieliśmy już sobie, że bardzo ważne jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Od roku 2004 każde biuro zobowiązane jest do tego, aby posiadać odpowiednią plisę. Poza tym doradcy podatkowi powinni także posiadać ubezpieczenie indywidualne. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze biura sprawdźmy nie tylko czy ono posiada takie ubezpieczenie od wydarzeń, które objęte są polisą tradycyjną, ale także innego rodzaju działania jak rozliczanie ZUS-u, ubezpieczenie utraty dokumentacji, czy też rozliczanie Księgi Przychodów i Rozchodów. Bardzo ważne jest także to, w którym konkretnie towarzystwie ubezpieczeniowym wykupiona została takowa polisa. Ważna jest także jej wysokość. To właśnie wysokość decyduje o tym czy będzie ona mogła rzeczywiści pokryć wszelkie straty, które poniesiemy ewentualnie.