Wyrzynarka akumulatorowa Makita

Mikita to uznana firma zajmująca się sprzedażą narzędzi budowlanych. Japoński producent znany jest z wysokiej jakości wyrzynarek, które można kupić również w wersji akumulatorowej. Jakie zalety ma wyrzynarka akumulatorowa Makita?

Długa praca i konstrukcja bezszczotkowa

Wyrzynarka Makita dzięki specjalnej bezszczotkowej konstrukcji silnika gwarantuje znacznie dłuższą pracę niż przy wersjach szczotkowych. Dodatkowo nowoczesny akumulator ogranicza liczbę załadowań, które wykonywane są raz na kilka godzin. Wymiana brzeszczotów nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi, dzięki czemu można zrobić to ręcznie na miejscu. Można je ustawić je w aż 2 pozycjach: pod różnymi kątami oraz przy cieciu prostym.

Łatwe korzystanie z urządzenia

Wyrzynarka akumulatorowa Makita ma do dyspozycji specjalny system zdmuchiwania wiórów. Dzięki niemu nie gromadzą się one wokół linii cięcia co uniemożliwia dokładniejszą i przyjemniejszą pracę. Warto także zwrócić uwagę na pokrętło nastawcze, które umożliwia łatwo zmieniać prędkość obrotową. Wyrzynarka odznacza się płynnym rozruchem, co pozwala precyzyjniej rozpocząć daną pracę.

Dużym ułatwieniem jest także solidna podstawa, która posiada funkcję odginania pod kątem 45 stopni. Urządzenie jest bardzo bezpieczne dzięki możliwości zablokowania włącznika do pracy ciągłej. Wyrzynarka pracuje przy napięciu zasilania 18V. Częstotliwość wynosi od 800 do 3500 skoków na minutę. Głębokość cięcia w drewnie wynosi 135 mm, zaś przy stali aż 10 mm. Ciężko uzyskać takie parametry w sprzęcie innego producenta wyrzynarek.