Czym są e-papierosy i pod jakim względem są one lepsze od zwykłych papierosów?

e-cigarette photo

Elektroniczne papierosy, znane również jako e-papierosy, to urządzenia zasilane bateriami, które podgrzewają ciekłą nikotynę, tworząc parę. Opary te są następnie wdychane przez użytkownika.

Oprócz nikotyny, e-papierosy zawierają glikol propylenowy lub glicerynę roślinną – oba te składniki są powszechnie stosowane w produktach spożywczych, takich jak pasta do zębów czy masa do ciast – oraz substancje smakowe, takie jak wanilia czy mentol.

E-papierosy są dostępne w USA od 2006 roku, ale dopiero niedawno zyskały popularność wśród młodych ludzi. Żywności i Leków (FDA) szacuje, że 2 do 3 milionów Amerykanów używa obecnie elektronicznych papierosów, a wskaźnik używania wśród uczniów szkół średnich podwoił się w latach 2011-2012, jak twierdzi komisarz FDA Margaret Hamburg.

Jak działają?

E-papierosy występują w wielu kształtach i rozmiarach, ale większość z nich przypomina tradycyjne papierosy ze świecącą końcówką, która zapala się po zaciągnięciu, tak jak zapaliłby się zwykły papieros, gdybyśmy go palili. Niektóre modele posiadają wymienne wkłady wypełnione płynną nikotyną, inne wykorzystują spirale grzewcze, które zamieniają płynną nikotynę w parę bez użycia wkładów. 

E-papierosy występują w wielu kształtach i rozmiarach, ale większość z nich przypomina tradycyjne papierosy ze świecącą końcówką, która zapala się po zaciągnięciu się, tak jak zapaliłby się zwykły papieros, gdybyśmy go palili. Niektóre modele posiadają wymienne wkłady wypełnione płynną nikotyną, podczas gdy inne wykorzystują spirale grzewcze, które zamieniają płynną nikotynę w parę bez użycia wkładów.

Jeżeli chciałbyś zakupić taki e-papieros sklep z pełnym asortymentem do wyboru nie powinien być trudny do odnalezienia.