Chusty do noszenia dzieci – jak trafić z rozmiarem?

Chustki wykorzystywane są przez wiele młodych matek, które pragną na co dzień przemieszczać się ze swoimi pociechami w sposób komfortowy. Chustki są wygodne dla obojga użytkowników, a w wielu przypadkach także wysoce estetyczne. Poniżej przyglądamy się tematowi doboru rozmiaru chusty, by jej użytkowanie było maksymalnie komfortowe. 

Najważniejsze wyznaczniki w doborze rozmiaru 

Chusty są stosunkowo długie – mieszczą się w przedziale od 3 do nawet 6 metrów lub więcej. Szerokość chusty wynosi zazwyczaj około 70 cm. Oczywiście, znajdziesz także mniej konwencjonalne rozmiary. Jak dobrać właściwy? Warto zwrócić przede wszystkim na kilka najważniejszych spraw.

Chusta powinna być dopasowana do rozmiaru matki, a nie jej dziecka. Warto w trakcie zakupów kierować się rozmiarem dotychczas używanych ubrań. Należy też uwzględnić potencjalne dodatkowe formy zastosowań – szczególnie jeśli planujesz stosować wiązania typu kangur lub plecak. Nie wymagają one szczególnie dużej ilości materiału – w zupełności wystarczą chustki krótkie. Przykładowe znajdziesz na: https://kenhuru.com/.

Kiedy wybierać długą chustę? 

Chusty długie są uniwersalne – nadają się do wykonywania wszelkiego typu wiązań. Nie wszystkie mamy jednak je wybierają – z uwagi na zwisające poły tkaniny. Co prawda jest to świetny sposób, by wyeksponować atuty estetyczne danej chusty, jednak dla wielu matek będzie to po prostu niepotrzebny dodatek. 

Ponadto, chusty większych rozmiarów będą też odpowiednio droższe. Warto pamiętać o tym w czasie zakupów i wybrać produkt na Twoją kieszeń oraz zgodny z Twoimi oczekiwaniami.