Piaszczyste plaże w Grecji

Grecja znana jest ze swoich pięknych piaszczystych plaży. Plaże w Grecji w większości są piaszczyste, jednak w niektórych miejscach mamy odczyniania z plażami żwirowymi lub kamienistymi. Stąd przed podjęciem decyzji o miejscu na wakacje, warto wcześniej sprawdzić jakie występują tam plaże. Poniszy tekst przedstawia tylko kilka atrakcji na korfu. Więcej atrakcji na Korfu znajdziesz w tym miejscu.

Grecja oferuje bardzo wiele pięknych plaż jak na kraj europejski, my pragniemy jednak zwrócić uwagę na dwie plaże położone w zachodniej części plaży.

Plaża Balos – znajduje się na cyplu najbardziej wysuniętym na północ, w północno – zachodniej Krecie. Plaża jest położona w bardzo bajecznym miejscu w Parku Narodowym. Już z daleka oszołamia widokiem szmaragdowej wody oraz praktycznie białym drobniutkim piaskiem delikatnie wcinającym się w toń morza. Dostać się na Plażę Balos można na dwa sposoby. Jeden to rejs statkiem wzdłuż wyspy Korfu, drugi – który polecamy, to wypożyczenie samochodu i dojazd na własną rękę. Druga opcja nie jest zbyt przyjemne w podróży, gdyż aby dostać się na Balos należy pokonać niespełna 10 kilometrów po szutrowej drodze, gdzie trzeba jechać bardzo wolno. Jednak te 40 minut jazdy umilają nam widoki oraz pojawiające się słynne kozy kreteńskie.

Plaża Elafonissi – przepiękna plaża położona w południowo – zachodniej części Krety, która każdego roku, już od wielu lat jest wyróżniona prestiżową nagrodą – błękitną flagą. Elafonisi jest po prostu przepiękna, szeroka piaszczysta plaża z kilkoma skałami i znajdującą się tuż przy brzegu malowniczą wyspą.

Można by się posprzeczać, która z obu plaż jest ładniejsza, obie są piaszczyste, każda jest inna, położona w inne okolicy. Bez wątpienia, jeśli wypoczywamy w zachodniej części Krety, warto wypożyczyć samochód i zwiedzić obie plaże.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *